• Pon - Pt. 10:00 - 21:00
  • ul. Krzywińska 14/ u2, Warszawa

Drenaż limfatyczny brzucha

Drenaż limfatyczny brzucha po liposukcji lub plastyce brzucha przynosi wiele istotnych korzyści, które wpierają proces gojenia i poprawiają końcowe efekty zabiegu:
- redukcja obrzęku: drenaż pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów, które mogą gromadzić się w obszarze operowanym, zmniejszając opuchliznę.
- przyśpieszenie gojenia: usunięcie nadmiary płynów i zmniejszenie obrzęku przyśpiesza proces gojenia i regeneracji tkanek
- zmniejszenie ryzyka infekcji: eliminacja zalegających płynów zmniejsza ryzyko infekcji, ponieważ płyny te mogą stać się pożywką dla bakterii. 
- poprawa komfortu: zmniejszenie obrzęku i napięcia w obszarze operowanym redukuje dyskomfort i ból po zabiegu.
- lepsze kontury ciała: drenaż pomaga w równomiernym rozprowadzaniu skóry po usunięciu tłuszczu, co prowadzi do bardziej równomiernych i estetycznych konturów ciała.
- zapobieganie seromom: seromy to zbiorniki płynów, które mogą się tworzyć po operacji. Drenaż pomaga zapobiegać ich powstawaniu lub szybko je usuwać, jeśli się pojawią. 
 
Te korzyści sprawiają, że drenaż jest ważnym elementem opieki pooperacyjnej, który może znacząco wpłynąć na wynik i komfort pacjenta po liposukcji brzucha. 

Niektóre opinie

Moich Pacjentów

Zapoznaj się z tym co piszą o mnie moi pacjenci w sieci lub serwisach społecznościowych!

fizjoterapia Warszawa Targówek Marta Sasin

Marta Sasin (Wenta)

Kilka słów o mnie

Licencjonowana Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem (AWF w Warszawie, Wojskowy Instytut Medyczny przy ulicy Szaserów, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - Konstancin).

Wiem, że kluczem do udanej terapii jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i jego motywacja.

Indywidualność w podejściu i empatia w kontakcie z Pacjentem pozwalają mi te potrzeby zrozumieć. A motywacja? Ja ją mam! a Ty?  Skoro już tu jesteś i to czytasz, to pierwszy krok za Tobą :).

Uwierz mi, zabiegi fizjoterapeutyczne to impuls do zmian na lepsze.