• Pon - Pt. 10:00 - 21:00
  • ul. Krzywińska 14/ u2, Warszawa

FDM - Fascial Distortion Model

FDM Fascial Distortion Model

Metoda ta oparta jest na leczeniu zaburzeń mięśniowo-powięziowych.

Fenomenem metody jest język ciała oraz opis bólu pacjenta, pozwala to postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczna terapię.
Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami, a za umiejętnością słuchania i obserwowania pacjenta. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda ta opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu.

Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy. Mogą one występować pojedynczo lub jako zespół dystorsji tworząc złożony obraz zaburzenia. Występowanie dystorsji powięziowych w narządzie ruchu może powodować ograniczenie jego częściowej oraz globalnej funkcji jak również może być przyczyną dolegliwości bólowych o różnym charakterze.

FDM, czyli model odkształcenia powięzi stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak:

  • naciągnięcia mięśni;

  • zwichnięcie kostki;

  • skręcenia kolana;

  • urazy sportowe;

  • bóle krzyża i wiele innych.

Niektóre opinie

Moich Pacjentów

Zapoznaj się z tym co piszą o mnie moi pacjenci w sieci lub serwisach społecznościowych!

fizjoterapia Warszawa Targówek Marta Sasin

Marta Sasin (Wenta)

Kilka słów o mnie

Licencjonowana Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem (AWF w Warszawie, Wojskowy Instytut Medyczny przy ulicy Szaserów, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - Konstancin).

Wiem, że kluczem do udanej terapii jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i jego motywacja.

Indywidualność w podejściu i empatia w kontakcie z Pacjentem pozwalają mi te potrzeby zrozumieć. A motywacja? Ja ją mam! a Ty?  Skoro już tu jesteś i to czytasz, to pierwszy krok za Tobą :).

Uwierz mi, zabiegi fizjoterapeutyczne to impuls do zmian na lepsze.