• Pon - Pt. 10:00 - 21:00
  • ul. Krzywińska 14/ u2, Warszawa

Metoda PNF

Metoda ta jest koncepcją posiadającą własną filozofię oraz zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu są to środki do uzyskania celu jakim jest funkcja. w koncepcji tej pacjenta postrzega się w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesna pracę z pacjentem.

W metodzie tej to chory określa zakres i granice działania oraz ustala cele terapii. Terapeuta ma w tym wypadku rolę doradczą. Dzięki takiemu podejściu chory nawet z duża dysfunkcją zachowuje dobra motywację i jest pozytywnie nastawiony do współpracy z terapeutą. główne zasady opierają się na maksymalnym kontakcie z pacjentem poprzez bodźce manualne (odpowiedni chwyt), kontakt werbalny i wizualny.

Metoda wykorzystuje opór dawkowany przez terapeutę, trakcje lub kompresję podczas wykonywanych ruchów, impuls pobudzający rozciągnięty mięsień do skurczu lub stymulujący napięty mięsień do intensywnej pracy (tzw. stretch).

Metodę PNF stosujemy:

  • w rehabilitacji ortopedycznej;

  • w usprawnianiu pacjentów neurologicznych;

  • w terapii zaburzeń równowagi i koordynacji mięśniowej;

  • w terapii wad postawy.

Niektóre opinie

Moich Pacjentów

Zapoznaj się z tym co piszą o mnie moi pacjenci w sieci lub serwisach społecznościowych!

fizjoterapia Warszawa Targówek Marta Sasin

Marta Sasin (Wenta)

Kilka słów o mnie

Licencjonowana Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem (AWF w Warszawie, Wojskowy Instytut Medyczny przy ulicy Szaserów, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - Konstancin).

Wiem, że kluczem do udanej terapii jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i jego motywacja.

Indywidualność w podejściu i empatia w kontakcie z Pacjentem pozwalają mi te potrzeby zrozumieć. A motywacja? Ja ją mam! a Ty?  Skoro już tu jesteś i to czytasz, to pierwszy krok za Tobą :).

Uwierz mi, zabiegi fizjoterapeutyczne to impuls do zmian na lepsze.